iTechArt logo

Drugie śniadanie w najwyżej położonym biurze w Łodzi!

Company news

26. października przecięliśmy wstęgę w najwyżej położonym biurze w Łodzi – na 18. piętrze budynku Hi Piotrkowska, w którym docelowo będzie pracowała ponad setka naszych specjalistów. Było trochę biznesowo, trochę technologicznie i bardzo na luzie. Zorganizowaliśmy śniadanie prasowe, na które zaprosiliśmy dziennikarzy, Panią Prezydent Hannę Zdanowską i…całe miasto!

- Mam nadzieję, że pokochacie Łódź tak, jak ja. Niech to będzie Wasze miejsce na Ziemi! – mówiła Pani Prezydent podczas spotkania.

Paweł Cebula, nasz Unit Director, podkreślił bardzo ważny fakt – w październiku przekroczyliśmy liczbę stu specjalistów we wszystkich naszych polskich lokalizacjach. Następnie oboje przecięli symboliczną, czerwoną wstęgę, od której oficjalnie zaczęła się nasz historia w Łodzi! Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci i jeszcze tego samego dnia zdjęcia naszego biura obiegły Internet.

Widoki za oknem są wspaniałe, ale pokazaliśmy też kilka ważnych dla firmy projektów

Pavel Karpovich, Senior Software Engineer, opowiedział o jednym z największych - DealCloud, w którym pracuje nieprzerwanie od początku swojej kariery i pracy w iTechArt.

DealCloud, nasz wieloletni klient, dostarcza oprogramowanie CRM i do zarządzania transakcjami w instytucjach finansowych, wspierając ponad 25 000 inwestorów, doradców M&A i innych specjalistów. Współpracę zaczynaliśmy z pięcioma inżynierami, a teraz mamy ich ponad stu!

Jedną z ostatnich funkcji opracowanych przez zespół Pavla było kompletne, intuicyjne narzędzie do tworzenia mailingów do klientów. Narzędzie pozwala na wnikliwe statystyki i śledzenie leadów, a jego stworzenie zajęło nam prawie sześć miesięcy. Front-end to React, back-end to .NET, a całość wykorzystuje aplikację SendGrid hostowaną na Azure.

Adam Chołys, nasz Senior DevOps, powiedział też kilka słów o naszych projektach chmurowych. A jest ich sporo, bo nasi klienci to firmy, które lubią być o kilka kroków przed konkurencją.

Adam zaprezentował między innymi Vexcel Imaging. Vexcel to firma, która robi lepsze zdjęcia terenu niż te, które można znaleźć w Google Earth, bo korzysta z samolotów, a nie satelitów. Zdjęcia te można wykorzystać np. do szacowania skali zniszczeń po klęskach żywiołowych. I tu właśnie wkraczają potężne narzędzia AI i ML, wraz z mnóstwem rozwiązań chmurowych hostowanych na AWS do przetwarzania ogromnych zdjęć w dużych rozdzielczościach. Wygląda to całkiem ciekawie.

W swoim obecnym projekcie Adam buduje architekturę na Azure z Terraformem, aby sprawnie migrować przebudowaną na mikroserwisy aplikację dla dość dużej firmy finansowej.

Na koniec spotkania Dawid Jeż, nasz Senior Fullstack, opowiedział nam jak wygląda proces rekrutacji technicznej w iTechArt i zapowiedzieliśmy, że być może już na wiosnę zaprosimy studentów na nasze warsztaty.

Było się czym pochwalić, a to dopiero początek naszej obecności w Polsce!