iTechArt logo

Web Designer Day. Najlepsze strony internetowe według naszych ekspertów

Development & QA

Z okazji Web Designer Day, obchodzonego 31 maja, życzymy projektantom wszystkiego najlepszego! Mamy nadzieję, że nigdy nie zabraknie Wam inspiracji i chęci do tworzenia wyjątkowych, a może nawet przełomowych projektów. Doskonale rozumiemy, jak ważna jest Wasza rola!

Przeglądając Internet, z pewnością natknęliście się na strony, które robią świetne wrażenie, albo na takie, które niespecjalnie zapadają w pamięć. Po prostu, korzystanie z nich było tak intuicyjne i przyjemne, że nawet się nie zastanawialiście nad ich wyglądem. Są jednak momenty, kiedy lepszym wyjściem wydaje się wyłączyć komputer i sięgnąć po książkę, zamiast poświęcać czas na przeglądanie witryny, która nie ma nic wspólnego z UX i do tego jest brzydka.  

Michal_Kwiatkowski.jpg

Michał Kwiatkowski

Senior Content Specialist

Dziennikarz społeczny i kulturalny, rzecznik i organizator festiwali, członek zespołu komunikacji iTechArt

Tym chętniej przedstawiamy listę stron, które według naszych specjalistów wyróżniają się na tle innych. Poprosiliśmy ich o podanie kilku przykładów najlepszych/najciekawszych/najładniejszych, a oto ich wybór: 

Darya Sidarovich, developerka front-end w naszym biurze we Wrocławiu: 

Te strony wciągnęły mnie i zaskoczyły swoją interaktywnością i grywalizacją, nie można tak po prostu opuścić ich bez "utknięcia":  

threejs-journey.com 

Ta strona jest godna swojej nazwy. To mała podróż do świata stron internetowych o większej interaktywności niż jesteśmy przyzwyczajeni. Intryguje i wabi użytkownika, pomaga eksplorować każdy element, animacje są wysmakowane, a wiele elementów „wykracza poza granice” – są piękne, ciekawe i nietuzinkowe. Podoba mi się sposób, w jaki niektóre obiekty imitują latanie.

witchernetflix.com/en 

To bardzo piękna encyklopedia poświęcona światu Wiedźmina. Każdej akcji towarzyszy nie tylko urocza animacja, ale i efekty dźwiękowe, przybliżające nas do słynnej gry i historii. Szczególnie zaimponowała mi duża liczba różnych animacji, które ożywiają witrynę. 

Dominik Chrześcijanek, front-end developer w naszym biurze w Łodzi:

the-alienist-s2.us.dev.monkapps.com 

Stronka serialu Alienista, zrobiona chyba na zlecenie TNT? Chwilę się ładuje, ale design, wykorzystanie przejść i animacji jest moim zdaniem bezbłędne. Przyjazna mobilkom, co zaskakuje zwłaszcza w przypadku mapy (home -> Discover NY 1897) - na scrolla dali tam zooma na różne obszary NY. 

timeframe-app.webflow.io 

Strona apki do social mediów. Design fajny, ale moją uwagę zwróciły tutaj animacje na scroll. Moim zdaniem skromne i w punkt w przypadku tego produktu. 

rebornsa.ch 

Stronka firmy zajmującej się refurbishowaniem elektroniki. Sam pomysł bardzo mi się podoba i chociaż strona nie jest duża, to plus za realizację i możliwość wyboru jednego z wielu języków. 

theyearofgreta.com 

Strona wykonana w bardzo ciekawy sposób! 

5scontent.com 

Strona Creative Studio. Niby nic takiego, ale na klika zmienia się theme i fajna zabawa stacking context i z-indexem 

Anastasia Buyuk, developerka front-end w naszym biurze w Warszawie 

centili.com 

Spójność marki w treści i designie, świetne wdrożenie wersji mobilnej, dobry projekt graficzny. 

asana.com 

Design wychodzi naprzeciw potrzebom użytkownika, posługiwanie się znanymi już koncepcjami, przyjemna i niedrażniąca paleta kolorów. 

Sergei Niaprakhin, front-end developer w naszym biurze we Wrocławiu: 

stores.allotment.pro/fever333 

Sklep zespołu FEVER 333. Chciałem kupić ich bluzę. Poruszając się po stronach różnych sklepów internetowych, nie spodziewałem się zobaczyć czegoś wyjątkowego. Otworzyłem ten i to było po prostu "wow!". Wszystko jest aktywne: tekst trzęsący się losowo, gify zbudowane z części ich klipów na warstwie tła pozwalają poczuć, że strona jest bardziej żywa, linie środkowe podążające za bieżącą pozycją kursora, niestandardowy obraz kursora, fajne efekty po najechaniu kursorem na tekst. Jednocześnie wszystkie te efekty wydają się odpowiednie i nie ma poczucia, że coś jest przesadzone. Bardzo fajnie.

remix.run 

To strona internetowa nowego front-endowego frameworka - Remix, oferująca nam intuicyjny sposób śledzenia standardów i nowoczesnych praktyk UX aplikacji internetowych przy użyciu znanego React API.  Przede wszystkim chciałbym podkreślić, w jaki sposób dobierane są kolory i treść w części aplikacji, którą widzimy, gdy wchodzimy po raz pierwszy. Informacje są łatwe do odczytania, kawałek kodu ze znajomymi znacznikami dodaje pewności, a modne ciemne odcienie, rozcieńczone zaskakująco dopasowanymi jasnymi kolorami, wyglądają bardzo stylowo. Przewijanie tej strony jest jak podróż, zawsze coś się tam dzieje. Przewijasz, a nagle przewijanie jest blokowane, część treści przechodzi poniżej innego bloku, blok jest podświetlany lub informacje są podświetlane, a na koniec możesz dotknąć i spróbować wszystkiego! I ten niebieski ekran śmierci był naprawdę nieoczekiwany na Macu, ha-ha =) 

A na koniec coś na deser od naszego łódzkiego full stack Web developera Jacka Tomaszewskiego

webdesignerdepot.com/2022/04/20-best-new-sites-may-2022