iTechArt logo
EN PL
Freshly / FoodTech | Ecommerce

Freshly

Freshly to amerykańska usługa dostawy gotowych posiłków dla zbilansowanej diety.

freshly-03.png

O projekcie

W 2012 roku Freshly postanowił zmierzyć się z dylematem smaku i korzyści dla tych, którzy nie lubią, nie wiedzą jak lub nie mają czasu na gotowanie. W przystępnych cenach firma dostarcza swoim klientom pożywną, zdrową żywność od szefa kuchni specjalisty od żywienia. Freshly teraz dostarcza co tydzień 1 milion posiłków do 48 stanów.

Zadanie

6 lat temu właściciele Freshly chcieli radykalnie ulepszyć swoje usługi. Gotowe posiłki szybko zyskały popularność, a możliwości techniczne platformy były skromne. Istniała pilna potrzeba przebudowania istniejącego MVP, napisanego w PHP z wtyczką WordPress, na światowej klasy skalowalną aplikację.

Z naszą pomocą Freshly chciał:

  • Zmodernizować rozwiązanie stworzone wcześniej w oparciu o Wordpress
  • Usprawnić proces zamawiania, aby nowe komponenty (sprzedaż w ramach subskrypcji) nie komplikowały go zbytnio
  • Odśwież wygląd i opracować user-friendly interfejs dla głównej web-aplikacji
  • Zautomatyzować proces testowania mobilnego

Te zmiany pozwoliłyby Freshly na:

  • Zwiększenie liczby subskrypcji dostaw
  • Zwiększenie satysfakcji klientów
freshly-04.png
freshly-05.png

Rozwiązanie i wynik

Od samego początku zespół iTechArt był zaangażowany we wsparcie MVP. Nasi programiści od razu zdali sobie sprawę, że nowe funkcje nie zaoszczędzą, ale pogorszą sytuację: ostateczne rozwiązanie będzie powolne i nieskalowalne.

Równolegle z utrzymywaniem aktualnej wersji zespół zaplanował i opracował nowe solidne rozwiązanie na Ruby on Rails. Migracja znacznie zwiększyła szybkość ładowania witryny. Ruby on Rails umożliwił także tworzenie formy administrowania przy użyciu jednego tagu zamiast niezliczonych linii kodu.

Interfejs użytkownika został opracowany przy użyciu Backbone.js i Marionette - nowy wygląd aplikacji został zaakceptowany przez użytkowników.

Udało nam się również przenieść ogromne ilości danych do niestandardowej bazy danych PostgreSQL, ułatwiając w ten sposób migrację z jednego systemu do drugiego.

Integrację systemów płatności (Stripe, Braintree) oraz optymalizację doświadczeń użytkowników przeprowadzono za pomocą testów A / B. Gwarantuje to lepszy współczynnik konwersji i zauważalny wzrost sprzedaży.

Po monolitycznej aplikacji nie zostało śladu - nowe rozwiązanie otrzymało elastyczną architekturę opartą na mikroserwisach chmurowych. Odpowiedzialne podejście i proaktywność naszego zespołu spotkały się z pozytywną reakcją klienta. Nie tylko „wyleczyliśmy” wszystkie dolegliwości usługi, ale także pokazaliśmy nowe możliwości, które Freshly powinien był rozważyć w dalszym rozwoju projektu (automatyzacja kontroli jakości itp.) . Wszystkie nasze propozycje szybko zostały przyjęte.

iTechArt kontynuuje współpracę z klientem. Tak dobrze, że nasz zespół programistów jest uważany za pełnoprawne zdalne biuro techniczne Freshly. Teraz nasi inżynierowie, jak każdy inny zespół Freshly, są odpowiedzialni za tworzenie większych funkcji.

Zaktualizowana usługa zdobyła jeszcze więcej fanów, co przyciągnęło uwagę Nestle. Pod koniec 2020 roku największa na świecie firma spożywcza kupił Freshly za fantastyczną kwotę 1,5 miliarda dolarów.

Oferty pracy

Chcesz robić te same fajne projekty?
Przyjdź do zespołu!

Zobacz nasze oferty pracy

big-arrow