iTechArt logo
EN PL
Package Free / Ecommerce | Waste management

Package Free

Package Free to amerykański eko-sprzedawca. Projekt współpracuje z markami i indywidualnymi przedsiębiorcami, których łączy wspólny cel: pozytywny wpływ producentów na środowisko, redukcja odpadów.

package free-03.png

O projekcie

Sklep nie wykorzystuje jednorazowych opakowań plastikowych do dostawy ekoproduktów, wysyła towary w pudełkach, które w 100% podlegają recyklingowi i są w 100% kompostowalne.

Nawet w biurach Package Free ilość wytwarzanych odpadów jest ograniczona do minimum! Na przykład cały sprzęt Package Free jest kupowany od kogoś lub wypożyczany lub może być poddany recyklingowi.

„Dzięki naszym staraniom setki milionów jednostek śmieci nie zostały wyprodukowane lub trafiły na wysypisko śmieci.” - Package Free.

Zadanie

W 2019 roku klient wszedł w nowy etap finansowania i mógł zacząć „pompować” produkt. Chcąc wzmocnić własny zespół programistów, Package Free zwrócił się o wsparcie do zespołu iTechArt.

W ramach wspólnych prac zidentyfikowano zadania:

  • Wsparcie dla istniejącego sklepu opartego na Shopify
  • Instalowanie i integrowanie rozszerzeń aplikacji Shopify
  • Rozszerzenie funkcjonalności aplikacji w celu zwiększenia sprzedaży i utrzymania klientów
  • Aktualizacja front-endu platformy redakcyjnej
package free-04.png
package free-05.png

Rozwiązanie i wynik

W ciągu 6 miesięcy pracy:

  • Przeniesiono Package Free z platformy Shopify do Shopify Plus w celu zapewnienia skalowalności i ulepszonego dostosowania funkcjonalności
  • Wprowadzono zaawansowane narzędzia analityczne do śledzenia zachowań użytkowników w serwisie
  • Wbudowany w stronę internetową Zapier z platformą do łączenia narzędzi analitycznych i aplikacji do subskrypcji produktów
  • Wdrożyno kilka aplikacji BOLD i dostosowano je do zmieniających się wymagań odbiorców
  • Dostosowano stronę sporządzenia zamówienia dla Shopify Plus
  • Wzięli udział w opracowywaniu i optymalizacji interfejsu użytkownika

Ale to nie wszystko. Udało nam się pomóc klientowi nie tylko z Package Free, ale także z drugą stroną internetową Trash is for Tossers (TIFT), platformą edukacyjną, która każdego dnia inspiruje tysiące ludzi do zmniejszania ilości generowanych śmieci. Projekty Package Free and Trash is for Tossers są własnością Lauren Singer: dziewczyna zyskała popularność w 2012 roku, kiedy potrafiła wyprodukować zaledwie półlitrowy słoik śmieci w ciągu roku. Przypominamy: w ciągu 366 dni!

W ramach naszej współpracy pomogliśmy również w przenieść frontend Trash is for Tossers z WordPress do React.

Partnerstwo Package Free z iTechArt ułatwiło firmie przyciąganie i zatrzymywanie klientów. Po aktualizacji i ulepszeniu strony sprzedaż Package Free wzrosła o 16%.

Oferty pracy

Chcesz robić te same fajne projekty?
Przyjdź do zespołu!

Zobacz nasze oferty pracy

big-arrow